×

Jak prawidłowo zamontować grzejnik łazienkowy?

Ceramika oraz armatura to nie jedyne elementy w łazience, których montaż należy dobrze zaplanować. Równie istotną kwestią jest to, w którym miejscu oraz w jaki sposób zainstalowany zostanie grzejnik łazienkowy. Warto przy tym pamiętać, że obecnie właściwie każdy nowoczesny model łączy w sobie zarówno praktyczne rozwiązania, jak i ciekawe wzornictwo, dlatego z pewnością nie zaleca się ukrywać tego urządzenia. Podpowiadamy, jak prawidłowo zamontować nowoczesne grzejniki łazienkowe, aby móc w pełni korzystać z ich funkcjonalności i jednocześnie wyeksponować ich walory wizualne.

Montaż grzejnika łazienkowego - gdzie i jak zainstalować?

To, w którym dokładnie miejscu zamontujemy grzejnik łazienkowy, uzależnione jest od tego, w jaki sposób w pomieszczeniu poprowadzono instalację CO, a w przypadku urządzeń z zasilaniem elektrycznym, również od dostępu do źródła prądu. Z tego powodu o lokalizacji najlepiej pomyśleć jeszcze na etapie projektowym, a już na pewno przed położeniem nowych płytek. Zaleca się też, aby w przypadku ścianek z płyty gipsowej zadbać o odpowiednie wzmocnienie miejsca, w którym urządzenie zostanie uwieszone. Ważne też, aby zostało zamocowane w dostępnym miejscu, ponieważ będzie można je efektywniej wykorzystać, nie tylko do ogrzewania pomieszczenia, ale też na przykład do suszenia ręczników czy bielizny. Zasadniczo, jeżeli decydujemy się na własnoręczny montaż, podstawą będzie stosowanie się do instrukcji producenta wybranego przez nas nowoczesnego grzejnika łazienkowego. Działając według załączonych schematów, unikniemy pomyłek i frustracji.

Na co zwrócić uwagę podczas montażu grzejnika łazienkowego?

Kluczowe do przeprowadzenia samodzielnego montażu nowoczesnego grzejnika łazienkowego zgodnie ze sztuką będzie sprawdzenie i skompletowanie osprzętu, między innymi zaworów, zawiesi do przyłączy, adapterów do zaworów czy też odpowietrzników. Nie obędzie się również bez zaopatrzenia się w solidne kołki mocujące, które utrzymają urządzenie na ścianie. Oczywiście nie zdziałamy nic bez narzędzi takich jak wiertarka udarowa, klucze nastawne i do śrubunków, a także akcesoriów takich jak miarka i ołówek, które ułatwią oznaczenie miejsc zamocowania urządzenia.

Comments

Leave your comment